Ik ben een nieuwe
leerling en wil mij
aanmelden
AANMELDEN!

Schoolkantine ontvangt de Zilveren Schaal

Het Olympus College heeft een omgeving waar gezond eten gemakkelijk is, omdat dit bijdraagt aan de ontwikkeling en leefstijl van onze leerlingen. We maken hiermee de gezonde keuze de makkelijke keuze.

Visie
Onze school is een omgeving waar gezond eten gemakkelijk moet zijn, omdat dit bijdraagt aan de ontwikkeling en leefstijl van de leerlingen. We kiezen voor een positieve aanpak, waarbij we de keuzevrijheid van onze leerlingen respecteren. Gezond eten gaat over goed voor jezelf zorgen en daar dragen we als school graag aan bij.

De Gezonde Schoolkantine
We werken op onze school volgens de Richtlijnen Gezonde Kantines van het Voedingscentrum. Onze kantine heeft de volgende basis:

De kantine biedt in elke productgroep minstens één betere keuze
Binnen de verschillende aangeboden productgroepen (zoals dranken, brood, zuivel, etc.) biedt de kantine minstens één betere keuze aan. Dit geldt voor het uitgestalde aanbod én voor het aanbod in de automaten. Betere keuzes zijn gedefinieerd door het Voedingscentrum.

Op de opvallende plaatsen liggen betere keuzes
De kantine hanteert deze drie uitstralingspunten:
1. Op de opvallende plaatsen bij het uitgestalde aanbod staan alleen betere keuzes;
2. Op de opvallende plaatsen in de automaten staan alleen betere keuzes;
3. Als je eten of drinken aanbiedt bij de kassa, staan daar alleen betere keuzes.

De kantine stimuleert water drinken
In onze Gezonde Schoolkantine is water altijd beschikbaar, zowel bij het uitgestalde aanbod als in de automaten. We bieden in onze aula’s meerdere watertappunten.

Onze ambitie
Onze ambitie is minimaal een zilveren kantine:
• Het uitgestalde aanbod en het aanbod in de automaten bestaat voor minimaal 60% uit betere keuzes;
• We bieden minstens groente of fruit aan;
• De aankleding van de kantine verleidt tot een betere keuze.
Het streven is op termijn te voldoen aan de eisen voor de Gouden Schaal.

Structureel beleid
Samen met onze cateraar/kantinemedewerker brengen wij ieder jaar het aanbod in de kantine in kaart met de Kantinescan en rapporteren we de uitkomst aan de directie. Daarnaast is ons beleid terug te vinden op de schoolsite.

Meer nieuws

Laat een reactie achter

Je moet zijn ingelogd om een reactie te plaatsen.

Bezoek ons OPEN HUIS in januari!

Lees hier meer over hoe je je kunt inschrijven

Agendapunt:

28-11-2022: Rapportvergaderingen Brugjaar Jan Ligthart

Onze digitale loketten